Aparaty do mierzenia cukru

Aparat do mierzenia cukru to najważniejszy przedmiot cukrzyka. Samokontrola i pomiar cukru we krwi to automatyczne czynności chorego na cukrzycę. Częstotliwość pomiarów ustala diabetolog, oczywiście w razie potrzeby sam monitoruj stan swojego organizmu, po tym, co jesz i jak to działa na Ciebie. Tak najlepiej jest rozpoznać cukrzycę oraz ustalić i dobrać właściwa dietę.

Jak działa nowoczesny aparat do cukru?

Nowoczesne aparaty do mierzenia cukru we krwi mają tę zaletę, że nie trzeba już nakłuwać skóry. Mierzy się stężenie cukru bez nakłuwania. Aparat zakładamy na rękę, dokładnie na przedramię, wygląda niemal jak zegarek, nosimy przez całą dobę. Aparat określa stężenie cukru poprzez pomiar glukozy w pocie człowieka, na zasadzie wykorzystania oporności elektrycznej skóry. Częstotliwość pomiarów ustala się samemu lub po konsultacji (wskazaniach lekarza) co godzinę, dwie, co 30 minut. Aparat wyświetla dane i informuje cukrzyka o poziomie cukru na dana chwilę. Jest to doskonały sposób na dokładne monitorowanie stanu cukru w ciągu dnia: po przebudzeniu, po wysiłku, po jedzeniu, po drzemce poobiedniej. Jest to dobry monitoring w ciągu dnia, jak i na przestrzeni tygodni. Nie musisz pamiętać o określonej godzinie pomiaru cukru, aparat sam przypomina i informuje o wyniku pomiaru.

Pamięć aparatu:

Aparat do cukru zachowuje w pamięci wyniki pomiaru, dzięki czemu można je w każdej chwili przeglądnąć i porównać, a dzięki temu precyzyjnie dobrać insulinę. Aparat na rękę wyposażony jest w kartę pamięci, z której dane można zapisać na komputerze i zachować na lata. Minusem tego aparatu jest fakt, iż na bardzo spoconym ciele czy przy bardzo niskim poziomie cukru jego wydajność nie jest tak precyzyjna.

Tradycyjny aparat do mierzenia cukru: 

Tradycyjny aparat do mierzenia cukru jest nadal najbardziej powszechnym tego typu przyrządem. Mimo, iż mierzy poziom cukru we krwi przez nakłucie opuszków palca (wykonuje się to penem z wymiennymi końcówkami igieł, sam aparat zaś odczytuje dane poprzez naniesienie kropli krwi na wskaźnik pomiaru usytuowany w większości modeli na środku aparatu lub po jego boku, kroplę nakłada się na pasek do cukru, który został wcześniej umieszczony na aparacie0)  – to jest najbardziej precyzyjnym urządzeniem do pomiaru glukozy we krwi.

Aparat do mierzenia cukru można kupić w aptekach, bez recepty, może go nabyć każdy. Cukrzykowi przysługuje zniżka, aparat taki może nabyć drogą wysyłkową na przykład w Centrum Diabetologii.

Design by dv Web Design i Indian Red Polityka prywatności